Mi vagy ők - Armstrong, Hamilton Fish
Armstrong, Hamilton Fish. Mi vagy ők. Két világ összeütközése. Budapest, 1937. Századunk kiadása (Fővárosi Nyomda Rt. ). 120 p. Fűzött papír. // Mr. Armstrongnak kis publicisztikai mesterműve önmagáért beszél s a fordító előszavára csak annyiban szorult, hogy az amerikai politikai irodalomban nem otthonos magyar közönségnek bemutassa a szerzőt. Mr. Hamilton Fish Armstrong, aki ép oly jól ismeri az európai politikai dzsungelt, mint saját hazáját, szerkesztője a Foreign Affairs-nak, Amerika, sőt bátran mondhatom, a kulturvilág legkiválóbb külpolitikai folyóiratának. Számos könyve közül az "Europe between wars? " (Európa két háború közt? ) és a Harmadik Német Birodalomról szóló a legismertebbek.
Minthogy a szerző minden elismerő parafrázis mellőzésére kifejezetten megkért - jóízlésű emberek nem szeretik az epitheton ornans-okat -, vissza is vonulhatnék a fordító szerénységének kötelező függönye mögé. Ha mégsem teszem, e kötelesség ellen nem azért vétek, mintha bírálni akarnám ezt a munkát, amelyet a magyar olvasóközönséggel szükségesnek tartottam megismertetni, sőt még azért sem, hogy tiltakozzam a szerző és a fordító nézeteinek tökéletes azonosítása ellen. CSupán azt szeretném hangsúlyozni, ami a műből nem tűnik ki, hogy Mr. Armstrong, mint harcos író, a demokrácia és diktatúra ellentétét minden zavaró mellékkörülménytől megtisztítva élezte ki. Mint ahogy az, aki a dolicho- és brachikephal koponyájú emberek típusát akarja szemléltetően szembeállítani, helyesen mellőzi a homlokcsont vagy az orr formáját - mint ahogy az, aki meg akarja magyarázni, mi a különbség a hangsúlyos és mértékes vers közt, figyelmen kívül hagyhatja a költemény tárgyát (noha versforma és a téma közt kétségtelen az összefüggés), ép úgy nem lehet Mr. Armstrongot hibáztatni, amiért leegyszerűsítette a problémát, bár kétségtelen, hogy a demokrácia-diktatúra tengelyét a tőke-munka tengelye is metszi. Kétségtelen ugyanis, hogy úgy a demokrációk, mint a diktatúrák közt vannak szocialista és vannak kapitalista kormányok, tekintet nélkül arra, hogy némelyek a diktatúrákban mint a kapitalizmus támaszaiban csalódtak - persze Trockijék ismét máskép csalódtak a bolseviki diktatúrában -, mások pedig a demokráciáknak szocialista kormányaitól vártak több - szocializmust. Noha éppen a gazdasági célzat és gazdasági tartalom lényegesen befolyásolja "a két világnak" konfliktusát és különösen a demokráciáknak közös nevezőre hozatalát, amivel egyszersmind nehezíti küzdelmüknek sikerét: az antitézis, amelyet Armstrong oly drámai erővel állít szemünk elé, mit sem veszít értékéből.
Fordítók: Vámbéry Rusztem
Borító tervezők: K. Görög Ata
Kiadó: Századunk kiadása
Kiadás éve: 1937
Kiadás helye: Budapest
Nyomda: Fővárosi Nyomda Rt.
Kötés típusa:: fűzött papír
Terjedelem: 120 oldal
Nyelv: magyar
Méret: Szélesség: 13. 50cm, Magasság: 20. 00cm
Súly: 0. 20kg
Állapot: Közepes
Megjegyzés: A borító szélei és a gerinc sarkai kopottak. A hátsó fedlap foltos. A kötet egészében ceruzás aláhúzások.
Internetes könyváruházon keresztül fogjuk a kosárba rakott tételével kiszolgálni. Mivel a Vatera felületén csak szállítási módot tud kiválasztani, de konkrét helyszínt nem tud megjelölni, ezért szükséges, hogy pontosítsuk ezt. Ezért körülbelül 20 perccel a rendelés leadását követően kapni fog egy e-mait tőlünk, amely tartalmaz egy linket. Ha erre a linkre kattint, beállíthatja a szállítás pontos módját, helyszínét, illetve a fizetési módot. Ha nem találja a levelet, kérjük, nézze meg a SPAM mappájában is. Ha sehol nem találja, kérjük lépjen kapcsolatba az eladóval! Vásárlás után, kérjük, hogy bármilyen probléma esetén az e-mailben küldött címen vagy telefonon lépjen velünk kapcsolatba!
[(**35221759**)]
Jelenlegi ára: 600 Ft
Az aukció vége: 2021-12-02 06:59 .
Mi vagy ők - Armstrong, Hamilton Fish - Jelenlegi ára: 600 Ft
2021. december 1., szerdadátum: december 01, 2021
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése